Login



Zwemmeisjes Purmerend Nederlands Kampioen (Bron:WebRegio.nl)

29 september 2009
PURMEREND - De meisjes van zwemvereniging WZ&PC Purmerend zijn zondag in Eindhoven Nederlands Kampioen Estafette zwemmen geworden. Ze deden dit met een nieuw Nederlands record van het puntentotaal.

Vooraf werd door de vereniging al rekening gehouden met een hoge notering voor het Meisjes Estafette team van 1996 en jonger. Met Amber Ruig, Rosa Veerman,
Julia Brouwers en Janine Rooker heeft WZ&PC vier specialisten in huis, die ook individueel tot de top van Nederland behoren.

De meiden onderstreepten meteen al bij de eerste estafette, de 4 x 100 meter schoolslag hun status door met een voorsprong van 5 seconden te finishen in een tijd van 5.20,58. Ook de 4 x 100 meter wisselslag (4.38,43), de 4 x 100mtr vrije slag (4.09,53) en de 4 x 100 meter rugslag (4.55,42) werden winnend afgesloten. 

De meisjesploeg eindigde uiteindelijk met een puntentotaal dat beter was, dan welke andere ploeg voor hen ooit eerder had neergezet.